Hogyan hat ránk a túlzott közösségi médiafogyasztás?
Más európai országokhoz képest Romániában az egyik legmagasabb a “Facebook” platform online felhasználóinak aránya.
A közösségi hálózatok valódi inspirációs forrást jelenthetnek a diákok számára, ha világos céllal és korlátozott idővel használják őket. A kurzus bevezetőjeként egy videóbemutatót tartunk, amelyben a test reakcióinak néhány aspektusát fogjuk megvizsgálni, amikor hosszú ideig ki vagyunk téve a közösségi médiának. Bemutatjuk az online felhasználók számának nemzeti és globális statisztikáit is.
A második részben áttekintjük a közösségi média céljait. Az oktatás és a kommunikáció a két legfontosabb cél, amiért a diákok időt töltenek ezekben a hálózatokban. Amit néha figyelmen kívül hagynak, az az, hogy a nagyvállalatok arra használják ezeket a platformokat, hogy a felhasználókat “agresszív” marketingkampányoknak tegyék ki, és így manipulálják őket termékeik megvásárlására.
A harmadik részben ezeknek a hálózatoknak a felhasználók érzelmi és szellemi állapotára gyakorolt hatását elemezzük. A LIKE-októl való függőség a LIKE-ok számától függően boldoggá vagy szomorúvá tehet. A diákok anélkül, hogy felismernék ezen állapotok forrását, érzelmi egyensúlytalanságot tapasztalhatnak.
A negyedik és ötödik szakaszban néhány súlyosabb következménnyel fogunk foglalkozni. A depresszió, az elszigeteltség és a valódi kommunikáció illúziója lehetnek a túlzott közösségi média “fogyasztás” legsúlyosabb következményei. Az online kapcsolatok valódi traumát jelenthetnek a fiatalok számára, akik belátás hiányában hosszú vagy rövid távú kapcsolatokat kezdenek idegenekkel, akik a monitorok mögül azt tükrözik, amik ők nem.
Tanfolyamunk zárásaként bemutatjuk a tanfolyam néhány alapgondolatát, és egy Romániában készült tanulmányt mutatunk be, hogy jobban megismerjük a mai diákok valóságát és a közösségi média használatának módját.
Course Features
- Lectures 0
- Quizzes 0
- Duration 2 óra
- Skill level Beginner
- Language Angol
- Students 0
- Certificate No
- Assessments Yes