Bevezetés a hibrid oktatási eszközökbe
Ezen a tanfolyamon végigmegyünk és együtt megtanulunk mindent, amit egy tanárnak tudnia kell ahhoz, hogy “varázslóvá” váljon az osztályteremben, akinek sikerül lenyűgöznie a diákjait a magával ragadó óráival. A tanfolyam általános célja, hogy konkrét készségeket és kompetenciákat biztosítson a hibrid oktatási tartalmak létrehozásához, amelyeket az osztályteremben, a személyes tanítási forgatókönyvek vagy az online tanítás során lehet tanítani a diákoknak.
A mai társadalomban az iskola a technológia fejlődésének elképesztő gyorsasága és az internet megjelenése miatt elkerülhetetlenül átalakul. Ezek az elmúlt két évben alapvető eszközök voltak az iskolai oktatásban. Az online rendszer visszatérésével a tanár legnagyobb kihívása, hogy felkeltse a diákok figyelmét. A megoldás erre a problémára a hibrid tanulás, amely a digitális technológiákkal támogatott személyes és online tevékenységeket kombinálja.
Ez a pedagógiai képzési modul gyakorlati eszközöket nyújt a tanároknak, amelyek segítségével digitális tananyagot hozhatnak létre, amelyet az osztályteremben taníthatnak közép- és középiskolás diákoknak.
A kurzus az első három fejezetben érvek sorát mutatja be a technológia bevezetése mellett a tanítási és értékelési rendszerbe. A hibrid tanulás koncepcióját és előnyeit a második fejezetben más oktatási rendszerekben alkalmazott példákon keresztül mutatjuk be, amelyeket részletesen ismertetünk.
A harmadik fejezet, A mai tanuló digitális elméje számos nemzetközi tanulmányon alapuló tudományos érveket mutat be a generációk és a technológia fejlődése közötti kölcsönhatásról.
A következő két fejezet a tartalomkészítő eszközökkel és az értékelő anyagokkal foglalkozik. E programok használatához minimális számítógépes ismeretekre van szükség. A bemutatott eszközök mindegyike ingyenesen használható.
Az utolsó fejezet néhány stratégiát mutat be, amelyeket követni lehet a vonzó és interaktív órák létrehozásához, valamint példákat mutat be a PowerPoint, az Animaker, az OpenBoard és a Quizziz tartalmi értékelésének használatára.
Ez a tanfolyam azoknak nyújt segítséget, akik a fiatalabb generációval “az ő nyelvükön” szeretnének kommunikálni, hogy hatékonyabb legyen a kommunikáció és a visszajelzés.
Kinek szól?
A tanfolyam olyan egyetemi vagy főiskolai oktatóknak szól, akik átlagos digitális ismeretekkel rendelkeznek, és innovatív és kreatív pedagógiai stratégiákat szeretnének alkalmazni tanítási tevékenységük során.
Course Features
- Lectures 0
- Quizzes 0
- Duration 9 óra
- Skill level All levels
- Language Angol
- Students 163
- Certificate No
- Assessments Yes