A “tanulj meg jól érvelni” módszer daniele novara által
A boldog, egészséges gyermek, aki jól van, aki felnő, küzd, szembenéz másokkal, szembenéz a világgal, akkor az az elképzelés, hogy meg kell tanulnia jól érvelni.
Ez egy maieutikus módszer, amely két lépés hátra és két lépés előre.
A visszalépések azok a dolgok, amelyeket a pedagógusnak meg kell próbálnia nem tenni, az előre lépések pedig a megvalósítandó stratégiák.
Az alapgondolat: még ha kellemetlen is, a konfliktus különösen hasznos a tanulási folyamatok szempontjából.
A kutatások kimutatták, hogy a maieutikus módszer alkalmazásával a gyerekek fokozatosan megtanulják, hogyan kezeljék a vitáikat egyedül, és nem fordulnak többé a felnőttekhez, így növelve konfliktuskezelési készségüket. Amikor a pedagógus alkalmazza a módszert, a gyerekek négyszer gyorsabban értenek egyet egymással, mint amikor a felnőtt beavatkozik, hogy kijavítsa az ilyen érveket.
Akkor tanulsz meg igazán együtt maradni, ha sikerül kritikusan és tisztelettudóan viszonyulni a kapcsolatok összetettségéhez. A jó érvelés megtanulása már gyermekkorban hasznos az életben. Ez a funkcionális automatizmus gyermekkorban jön létre (Daniele Novara).
Az első fejezet a gyermekek pereskedésének jellemzőivel foglalkozik.
A második fejezet Daniele Novara, a Pszichopedagógiai Oktatási és Konfliktuskezelési Központ igazgatójának maieutikus módszerét mutatja be. Számos könyv szerzője a legfontosabb oktatási kérdésekről tanárok és szülők számára, a “Tanulj meg jól érvelni” módszer megalkotója.
Javaslatunk az, hogy segítsünk a felnőtteknek és a gyerekeknek kifejleszteni azokat a készségeket, amelyekkel megtanulhatnak hatékonyan vitatkozni, miközben a kapcsolatokat életben tartják.
Course Features
- Lectures 0
- Quizzes 0
- Duration 2 óra
- Skill level Intermediate
- Language Angol
- Students 87
- Certificate No
- Assessments Yes